25.06.2024

 

SUKCESY NIEPEŁNOSPRAWNYCH PINGPONGISTÓW W OSTRAWIE

W dniach 20-22 czerwca 2024r. w Ostrawie rywalizowali tenisiści stołowi w Czech Para Open. Bardzo dobrze zaprezentowali się paralimpijczycy naszego klubu, podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka. Zajęli 4 razy miejsca medalowe, w konkurencjach, w których wystąpią na Igrzyskach. Piotr Grudzień dwa razy zajął I miejsce: indywidualnie w klasie 8-mej oraz w grze mieszanej z Karoliną Pęk. Natomiast Igor Misztal zwyciężył indywidualnie w klasie 10-tej, a w grze deblowej z Maksymem Chudzickim uplasował się na II miejscu. Jest to wspaniały prognostyk przed Igrzyskami Paralimpijskimi Paryż 2024. Gratulujemy i życzymy naszym zawodnikom powtórzenia tych sukcesów podczas tej najważniejszej imprezy sportowej. Miłą niespodzianą był udział w Ostrawie naszego najmłodszego, 11 letniego zawodnika, Tobiasza Główczyka. Jako młody, utalentowany członek kadry narodowej po raz pierwszy uczestniczył w międzynarodowych, kwalifikacyjnych zawodach. Rozpoczął swoją wielką przygodę ze sportem wyczynowym, trzymamy mocno kciuki za Jego sukcesy.

 

 


 

 

GENIALNY FINAŁ LOTTO SUPERLIGI! MISTRZOWSKI TYTUŁ DLA DARTOMU BOGORII

 

Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki zostali drużynowymi mistrzami Polski w sezonie 2023/2024. Zespół z Mazowsza w wielkim finale LOTTO Superligi pokonał Dekorglass Działdowo 3:2, mimo że przegrywał już 0:2!

Wyszarpaliśmy ten mistrzowski tytuł. Nasza wiara w zwycięstwo od początku do końca sprawiła, że sięgamy po złote medale – powiedział kilka chwil po wielkim finale Marek Badowski, zawodnik Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Sobotnie spotkanie nie rozpoczęło się po myśli Dartomu Bogorii. Najpierw swój pojedynek z Jonathanem Grothem przegrał Miłosz Redzimski, a kilka chwil później Kaiowi Konishem uległ Marek Badowski. Losy wielkiego finału odwrócił Panagiotis Gionis, który po fenomelnalnym meczu wygrał z Jakubem Dyjasem.

Gdy ja widzę 44-latka, po różnych przejściach zdrowotnych, po tak ciężkim sezonie, który daje z siebie wszystko i wygrywa, to nie pozostało mi nic innego, jak poświęcić całe swoje serce w kolejnej grze. Dzięki temu wygrałem swój mecz z Grothem. Ogromne słowa uznania także dla Miłosza i Jina, którzy wygrali najważniejszy mecz tego klubu w tym sezonie – powiedział Marek Badowski, jeden z bohaterów Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Wspomniany wcześniej Badowski kilka chwil po zwycięstwie Gionisa doprowadził do remisu w całym spotkaniu 2:2, pokonując Jonathana Grotha 3:1. Mistrzowski tytuł, po raz trzeci z rzędu, klubowi z Grodziska Mazowieckiego zapewnili w grze podwójnej Miłosz Redzimski i Jin Takuya, którzy wygrali z parą Dekorglassu: Jakub Dyjas/Kai Konishi.

Wygrywając w sobotnim meczu finałowym LOTTO Superligi w Szeligach, gracze Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki zrewanżowali się Dekorglassowi Działdowo za porażkę w finałach Pucharu Europy ETTU w tym sezonie.

Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki mistrzowski tytuł zdobyli po raz dziesiąty w historii.

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Jonathan Groth – Miłosz Redzimski 3:0 (13:11, 11:7, 11:6)
Kaii Konishi – Marek Badowski 3:1 (11:7, 11:8, 8:11, 11:3)
Jakub Dyjas – Panagiotis Gionis 1:3 (9:11, 11:8, 8:11, 9:11)
Jonathan Groth – Marek Badowski 1:3 (7:11, 8:11, 11:5, 7:11)
Kaii Konishi, Jakub Dyjas – Miłosz Redzimski, Takuya Jin 1:3 (11:13, 11:8, 4:11, 7:11)

 

 

 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje
 

    terminarze ligowe

 

    kalendarz imprezdokumenty:
    statut LOZTS

    klauzula RODO
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:
       superliga mężczyzn

 

   I liga:
   
    I liga mężczyzn (gr. płn.)

       I liga kobiet (gr. płn.)

 

   II liga:
       II liga mężczyzn

 

ROZGRYWKI LIGOWE

(III, IV i V liga)

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

 

skrzatki

skrzaty

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

Rankingi ogólnopolskie 2020/2021