16.04.2024

 

PUNKTY NA WAGĘ UTRZYMANIA

 

W ubiegłą sobotę lubuskie drużyny pierwszoligowe zainkasowały trzy punkty, które gwarantują im pozostanie na tym szczeblu rozgrywek w przyszłym sezonie rozgrywkowym.

Żeński zespół zielonogórskiego ZKS-u grał w Białymstoku z rezerwami Dojlidów i zremisował 5:5 (Nowacka 2,5, Kijok 1,5 oraz Kubiak i Sokołowska po 0,5). W tabeli ligowej zielonogórzanki zajmują 7. Miejsce z dorobkiem 14 pkt.

Natomiast w Gorzowie panowie z Prostych Domów Gorzovii Gorzów podejmowali na swoich stołach faworyzowany Darz Bór Karnieszewice i po zaciętych pojedynkach wypunktowali gości 7:3 (Czerwiński i Wandachowicz po 2,5, Jarocki 2 i Żabski 0). Rezerwy ZKS-u tym razem pauzowały. W tabeli ZKS II jest 5. z 16 punktami, a Gorzovia 6. z dorobkiem 15 pkt.

 

 

 

GORZOVIA I ZKS II BEZ AWANSU

 

W Gorzowie z udziałem czterech zespołów, mistrzów i wicemistrzów dolnośląskiej i lubuskiej 2.ligi kobiet rozegrano turniej strefowy o prawo gry w barażach o pierwszą ligę. Niestety, naszym drużynom nie udało się wywalczyć końcowego sukcesu.

Najpierw w półfinałach AZS UE III Wrocław pokonał ZKS II Zielona Góra 6:0, a Gorzovia uległa Volavii Wołów 1:6 (Kulczycka 1). W meczu o trzecie miejsce Gorzovia wygrała z ZKS II 6:2 (Kulczycka 2,5, Balukiewicz 2,5 oraz Kozłowska i Łastowska po 0,5 – Lena i Marlena Grobelne po 1). W Meczu o pierwsze miejsce AZS UE III pewnie wygrał z Volawią 7:3 i ta drużyna zagra w majowych barażach.

 

WYNIKI

 

 

 

JUNIORZY I KADECI GRALI O MEDALE MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA

 

W hali drzonkowskiego WOSiR-u rywalizowali młodzi lubuscy pingpongiści o tytuły i medale oraz prawo gry w mistrzostwach Polski w kategorii juniorów i kadetów.

Wyniki, juniorzy – gra pojedyncza dziewcząt: 1.Maja Sokołowska (ZKS Zielona Góra), 2.Oliwia Łastowska (Gorzovia); gra poj. chłopców: 1.Oliwier Babiak (KU AZS UZ Zielona Góra), 2.Dominik Soliło (ZKS), 3.Adam Maniewski (Gorzovia), 4.Stanisław Staniowski (ZKS); debel dziewcząt: 1.Łastowska, Sokołowska; debel chłopców: 1.Jakub Nadolny (ZKS), Soliło, 2.Maniewski, Daniel Różycki, 3-4.Marcel Szabunia, Igor Sobotnicki (wszyscy Gorzovia) i Babiak, Staniowski; gra mieszana: 1.Sokołowska, Nadolny, 2.Łastowska, Maniewski.

Prawo gry w IMP (Zielona Góra, 25-28.bm.) wywalczyli: Sokołowska i Łastowska oraz Babiak i Soliło, a z listy imiennej PZTS: Krzysztof Michno, Jakub Nadolny, Mateusz Zalewski i Mateusz Żelengowski (wszyscy ZKS).

Kadeci – gra pojedyncza dziewcząt: 1.Wanessa Kulczycka (Gorzovia), 2. Lena Grobelna (ZKS), 3.Hanna Kędzia (Kłodawka Gorzów), 4.Lena Marcinkiewicz (ZKS); gra pojedyncza chłopców: 1.Mateusz Mucha, 2.Wojciech Sokołowski (obaj Spartakus Otyń), 3.Marcin Szkwarek, 4.Marcel Buganik; debel dziewcząt: 1.L.Grobelna, Marlena .Grobelna (wszyscy ZKS), 2.Kulczycka, Aleksandra Maniewska (Gorzovia), 3-4.Hanna Cichańska (Pełcz Górki Noteckie), Nadia Jankowska (Spartakus) i Kędzia, Marcinkiewicz; debel chłopców: 1.Alan Bryk, Dawid Staniowski (obaj ZKS), 2.Mucha, Sokołowski, 3-4.Buganik, Mateusz Wojtasik (Spartakus) i Oskar Horbejczuk (Witniczanin Witnica), Szkwarek; gra mieszana: 1.L.Grobelna, Mucha, 2.Kulczycka, Oliwier Wilangowski (Gorzovia), 3-4.Kędzia, Marat Lazarenka (Gorzovia) i Marcinkiewicz, Buganik.

Prawo gry w OOM (Szczawno Zdrój, 9-12.05.br.) wywalczyli: L.Grobelna i Kędzia oraz Mucha i Sokołowski, a z listy imiennej PZTS: Kulczycka (Gorzovia) oraz M.Grobelna, Dawid Staniowski, Samuel Michna, Patryk Żyworonek, Alan Bryk i Maciej Błaszczyk (wszyscy ZKS).

 

 

 

SPARTAKUS OTYŃ MISTRZEM DRUŻYNOWYM ŻAKÓW

 

W Sulechowie w drużynowych mistrzostwach województwa lubuskiego w kategorii żaków najlepszym okazał się Spartakus Otyń (Jakub Jusiak, Kacper Rajkiewicz i Marcel Woźniak) wyprzedzając ZKS, Pełcza Górki Noteckie i Gorzovię I Gorzów.

 

 

 

MEMORIAŁ IM. DARIUSZA BICZYKA W TENISIE STOŁOWYM

14 kwietnia w Olbrachtowie odbył się 12. Memoriał im. Dariusza Biczyka w tenisie stołowym.

Do zmagań przystąpiło 28 zawodników i zawodniczek z Gubina, Łęknicy, Mirostowic Dolnych i Górnych, Lipinek, Trzebiela, Świebodzina, Otynia, Żar, Grabika i Olbrachtowa. Grano w trzech kategoriach. Po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

Kategoria 60+:
1. Iwuć Stefan- Łęknica
2. Nowak Marek - Trzebiel
3. Koszela Dariusz – Żary

Kategoria Zrzeszeni Open:
1. Jośko Dariusz - Świebodzin
2. Morusiewicz Hubert -Żary
3. Puławska Helena - Otyń

Kategoria Amatorzy:
1. Roziński Aleksander- Gubin
2. Duda Adam – Żary
3. Hawełka Łukasz- Olbrachtów

Najstarszym zawodnikiem turnieju był Ryszard Mielczarek z Mirostowic Dolnych , a najmłodszym zawodnikiem Puławska Helena z Otynia.

Fundatorami nagród byli: dla kat. 60+ - Alicja Biczyk z rodziną, dla pozostałych LKS Błękitni Olbrachtów i Gmina Żary.

Organizatorem i sędzią był Dariusz Hawełka
 

 

 

TURNIEJ WIELKANOCNY W NOWOGRODZIE BOBRZAŃSKIM

14 kwietnia w Nowogrodzie Bobrzańskim został rozegrany Wielkanocny Turniej Tenisa Stołowego. Na starcie stanęło 83 zawodników i zawodniczek z całego województwa lubuskiego. Nie zabrakło także tenisistów stołowych z Wielkopolski i Dolnego Śląska a także i gościa z Niemiec. Turniej rozgrywany był w czterech kategoriach. W kategorii Kobieta i IV liga rozgrywano mecze systemem grupowym, natomiast w kategoriach Amator i V liga, w których grało najwięcej zawodników systemem rosyjskim z walką o miejsca.

Kategoria Amator (30 zawodników):
1. Gawron Tomasz
2. Szakoła Jarosław
3. Fiturski Radosław


Kategoria V liga (24 zawodników):
1. Staniewski Mateusz
2. Brzozowski Andrzej
3. Klinowska Marlena


Kategoria IV Liga (19 zawodników):
1. Neupotsch Lutz
2. Makarewicz Paulina
3. Mikołajczuk Mateusz


kategoria KOBIETA (10 zawodniczek):
1. Dziwota Agata
2. Podgórska Edyta
3. Bakusiewicz Agnieszka

 

 

 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje
 

    terminarze ligowe

 

    kalendarz imprezdokumenty:
    statut LOZTS

    klauzula RODO
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:
       superliga mężczyzn

 

   I liga:
   
    I liga mężczyzn (gr. płn.)

       I liga kobiet (gr. płn.)

 

   II liga:
       II liga mężczyzn

 

ROZGRYWKI LIGOWE

(III, IV i V liga)

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

 

skrzatki

skrzaty

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

Rankingi ogólnopolskie 2020/2021