09.04.2024

 

PIERWSZOLIGOWCY NA MINUSIE

 

Lubuskie zespoły uczestniczące w rozgrywkach pierwszoligowych w trakcie ostatniego weekendu zanotowały jedno zwycięstwo, jeden remis i dwie porażki.

Najlepiej spisały się męskie rezerwy zielonogórskiego ZKS-u grające we własnej hali, najpierw pokonując Baltę KS AZS AWFiS II Gdańsk 6:4, a następnie remisując z Darz Bór Karnieszewice 5:5 (S.Michna 1,5+1, Misztal 1+1,5, Wachowiak 1+2,5 i Żyworonek 1,5+1). Panie z ZKS uległy we własnej hali GOSRiT Energa KTSK Luzino 3:7 (Kubiak 2, Kijok i Nowacka po 0,5 oraz M.Sokołowska 0). Najgorzej z naszych drużyn zaprezentowały się Proste Domy Gorzovia Gorzów, która została „znokautowana” w Ostródzie z tamtejszą Energą Morliny 0:10 i choć wynik jest bardzo wysoki na niekorzyść Gorzovii, ale w tym meczu było sporo wyrównanych pojedynków i wiele walki.

W ligowych tabelach w najlepszej sytuacji jest ZKS II, który jest na 5.miejscu z dorobkiem 16 pkt., panie z ZKS i Gorzovia okupują 7.lokaty i muszą jeszcze dorzucić po dwa punkty w dwóch ostatnich kolejkach, by uniknąć baraży o utrzymaniu w tej klasie rozgrywkowej.

 

 

LUBUSCY PINGPONGIŚCI NIEPEŁNOSPRAWNI POZA ZASIĘGIEM RYWALI

 

Aż 25 medali, w tym 16 w grach indywidualnych i 9 w grach podwójnych i mieszanych wywalczyli lubuscy zawodnicy na rozegranych w hali drzonkowskiego WOSiR-u indywidualnych mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

Oto dorobek podopiecznych trenerów: Marka Konieczki i Grzegorza Habury (obaj GZSN Start Gorzów), Lucjana Błaszczyka (ZSR Start Zielona Góra) oraz Jacka Łysiaka (Dziesiątka Nowa Sól), gra pojedyncza: kobiety – klasa 7-8. złoto Magdalena Pawłasek (ZSR Start), kl. 9-10. brąz Beata Seweryńska (GZSN Start), kl. 11. brąz Krystyna Łysiak (Dziesiątka), mężczyźni – kl. 1-2. srebro Tomasz Jakimczuk (ZSR Start), kl. 4. złoto Krzysztof Żyłka (GZSN Start), kl. 5. złoto Danill Ustinov, brąz Sławomir Ogrodnik, kl. 6. brąz Sławomir Brak (wszyscy GZSN Start), kl. 8. złoto Piotr Grudzień, kl. 10. złoto Igor Misztal i brąz Hubert Morusiewicz (wszyscy ZSR Start), kl. 11. srebro Marek Chybiński, brąz Damian Fira (obaj GZSN Start), U-23 kl. 6-9. brąz Tobiasz Główczyk (ZSR Start), U-23 kl. 11. złoto Piotr Dobrzyński, srebro Paweł Kuderski (obaj GZSN Start); gra podwójna: kobiety – kl. 6-10. srebro M.Pawłasek w parze z Barbarą Jabłonką (Start Radom), mężczyźni – kl. 2-5. złoto K.Żyłka w parze z Rafałem Lisem (Szansa-Start Gdańsk), kl. 6-10. złoto I.Misztal i P.Grudzień, brąz T.Główczyk i H.Morusiewicz, kl. 11. złoto M.Chybiński z D.Firą; gra mieszana – kl. 2-5. złoto T.Jakimczuk w parze z Ewą Gembalską (KSN Start Kalisz), kl. 6-10. brąz M.Pawłasek w parze z Piotrem Mańturzem (Start Radom), kl. 11. srebro P.Dobrzyński z Izabellą Berską (WZSN Start Wrocław) i brąz P.Kuderski w parze z Barbarą Stanisławską (CSiR Start Lublin).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DWA MEDALE LENY PUZIO W GRECJI

 

Zawodniczka zielonogórskiego ZKS-u – Lena Puzio reprezentowała nasz kraj w turnieju Grece Open, który zaliczany jest do cyklu Europe Youth Series, a rozgrywany był w greckim Loutraki.

Najpierw w turnieju drużynowym młodziczek, grając w reprezentacji Polski B wspólnie z Nataszą Rudolf wywalczyły krążek brązowy, a jeszcze lepiej zaprezentowała się w turnieju indywidualnym zdobywając medal srebrny.

 

 

 

WYŁONIONO DRUŻYNOWYCH MISTRZÓW W KATEGORIACH MŁODZIEŻOWYCH

 

W Gorzowie i Sulechowie z udziałem 42 drużyn rozegrano 26. drużynowe mistrzostwa województwa lubuskiego w kategoriach młodzieżowych na 2024 rok w tenisie stołowym. Najkorzystniej zaprezentowały się zespoły Spartakusa Otyń i ZKS Zielona Góra, które podzieliły między sobą całe „złoto”.
 

WYNIKI


Wyniki i medaliści: juniorki – 1.ZKS (Magdalena Pawłasek, Maja Sokołowska), 2.Pełcz Górki Noteckie; juniorzy – 1.ZKS II (Jakub Nadolny, Dominik Soliło, Stanisław Staniowski), 2.Gorzovia I Gorzów, 3.Gorzovia II, 4.Gorzovia III; kadetki – 1.ZKS (Lena Grobelna, Marlena Grobelna, Laura Marcinkiewicz), 2.Gorzovia, 3.Pełcz, 4.Bocian Słońsk-Kołczyn; kadeci – Spartakus (Juliusz Mucha, Wojciech Sokołowski, Mateusz Wojtasik), 2.ZKS III, 3.Gorzovia I, 4.Gorzovia II.

 

 

 


młodziczki – 1.Spartakus I (Helena Puławska, Amelia Puławska), 2.ZKS, 3-4.Pełcz i Spartakus II; młodzicy – 1.ZKS (Jakub Błaszczyk, Piotr Matkowski), 2.Spartakus I, 3-4.Gorzovia I i Pełcz; żaczki – 1.Spartakus I (Amelia Merk, Natalia Rajkiewicz), 2.ZKS, 3-4.Bocian i UKTS-Olimpia Lubsko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje
 

    terminarze ligowe

 

    kalendarz imprezdokumenty:
    statut LOZTS

    klauzula RODO
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:
       superliga mężczyzn

 

   I liga:
   
    I liga mężczyzn (gr. płn.)

       I liga kobiet (gr. płn.)

 

   II liga:
       II liga mężczyzn

 

ROZGRYWKI LIGOWE

(III, IV i V liga)

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

 

skrzatki

skrzaty

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

Rankingi ogólnopolskie 2020/2021