02.04.2024

 

ZŁOTO-SREBRNY PIOTR GRUDZIEŃ

 

W ubiegłym tygodniu w hali COS OPO Cetniewo rozegrany został turniej Polish Para Open w tenisie stołowym, gdzie znakomicie spisał się podopieczny Lucjana Błaszczyka, zawodnik ZSR Start Zielona Góra – Piotr Grudzień.

Zielonogórzanin grając w parze z Karoliną Pęk (IKS Start Kraków) w grze mieszanej w klasie XD17. stanęli na najwyższym stopniu podium, po wygranej w półfinale z parą belgijsko-turecką Ben Ashoka Despineux/Neslihan Kavas 3:0 (11:6,11:5,11:8) i po finałowym triumfie nad parą węgierską Andras Csonka/Alexa Szvitacs 3:2 (7:11,11:6.

Drugi medal, tym razem srebrny Grudzień wywalczył w grze singlowej w klasie 8. W ćwierćfinale pokonał Węgra Andreasa Csonkę 3:0 (11:9,12:10,11:7), w półfinale ograł Borna Zohla (Chorwacja) 3:0 (11:7,11:9,13:11), a w finale uległ koledze z reprezentacji polskiej Maksymowi Chudzickiemu (Bronowianka Kraków) 1:3 (9:11,10:12,11:7,7:11).

 

 

SZKOŁA TRENERÓW TENISA STOŁOWEGO POZIOMU DRUGIEGO - 2024-2025

 

W wyniku kilku spotkań i rozmów w ostatnim okresie z władzami Związku w sprawie szkoleń trenerskich zgodnie z nowym systemem PRK ustaliliśmy, że moja nowa rola w ramach współpracy z PZTS dotyczyć będzie głównie rozwijania PRK5 – „Szkolenie podstawowe w tenisie stołowym”.

· Celem Szkoły jest przygotowanie grupy co najmniej 12 trenerów do uzyskania jesienią 2025 roku kwalifikacji „Trenera poziomu drugiego” i potwierdzenie kompetencji do prowadzenia naukowego i systemowego treningu podstawowego zgodnie z wymogami światowego tenisa stołowego.

· Program oparty jest na wiedzy naukowej i profesjonalnej jak się szkoli mistrzów świata w tenisie stołowym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na to jak się szkoli dzieci i młodzież.

· Program szkolenia będzie zawierać następujące formy:

o szkolenie stacjonarne, 32 dni

§ podstawy teoretyczne systemu szkolenia w tenisie stołowym, konstruowanie systemu szkolenia (uaktualnione FUNdamenty 4),

§ trening fizyczny (uaktualnione FUNdamenty 0),

§ trening mentalny (uaktualnione FUNdamenty 3),

§ trening techniczny (uaktualnione FUNdamenty 2),

§ trening taktyczny i trening gry podwójnej (uaktualnione FUNdamenty 5).

o Szkolenie stacjonarne może przybrać formę comiesięcznych 3-dniowych spotkań, czwartek- rano dojazd i po obiedzie szkolenie, piątek-sobota całodzienne szkolenie, niedziela rano szkolenie, po obiedzie powrót do domu;

o szkolenia on-line, około 25 - 3 godzinnych spotkań;

o praca samodzielna w oparciu o materiały do samodzielnego studiowania, sukcesywnie opracowywane – systematyczne studiowanie światowej literatury i materiałów;

o praktyka trenerska i zbieranie dowodów do walidacji – praca badawcza trenera, analiza gry, monitorowanie szkolenia, planowanie roczne, codzienne prowadzenie procesu szkolenia, praca z dziennikiem treningowym itp. W ramach szkolenia wskazane będzie zarejestrowanie działalności gospodarczej związanej z nauczaniem gry w tenisa stołowego i poszerzenie możliwości codziennej praktyki trenerskiej.

· Zajęcia stacjonarne będą się odbywać prawdopodobnie (to jest jeszcze do szczegółowego ustalenia) częściowo w Warszawie, w Gdańsku, i w Grodzisku Mazowieckim.

· Do końca lipca 2024 opracujemy szczegółowe narzędzia walidacji dla uzyskania certyfikatu „Trener poziomu drugiego” zgodnie z opisem kwalifikacji „Szkolenie podstawowe w tenisie stołowym” (Monitor Polski).

· Do końca lipca przeprowadzimy nabór 12 osób, którzy rozpoczną w sierpniu 2024 intensywne roczne szkolenie w ramach projektu „Szkoła Trenerów Tenisa Stołowego PRK5 2024-25”. Proszę o przekazanie informacji młodym i ambitnym osobom z Waszego kręgu, które mogą być zainteresowane takim szkoleniem.

· Uczestnikami będą mogły być osoby posiadające certyfikat PRK4 (lub posiadające przekonywujące dowody posiadania potencjału do uzyskania go do lipca 2024); deklarujące chęć pracy dla dobra polskiego tenisa stołowego, zgodnie z NPRTS2017-33 na poziomie PRK5, motywację do realizacji celów szkolenia i programu. W procesie rekrutacji przewidujemy m.in. list intencyjny, wypełnienie ankiety oraz rozmowę kwalifikacyjną kandydata.

· Koszty szkolenia. PZTS deklaruje partycypacje w znacznej części kosztów szkoleniowo-organizacyjnych uczestników szkolenia. Szczegółowe ustalenia będą podane w terminie późniejszym.

Z poważaniem
Jerzy Grycan
2024.03.29

P.s. W najbliższym czasie nie będę prowadził szkoleń PRK4 (przygotowujących do uzyskania certyfikatu „Trener poziomu pierwszego”), ewentualnie w śladowej i pomocniczej formie. Szkolenia PRK4 i PRK3 będą już prowadzone przez młodszych trenerów.

Osoby, które zgłaszały chęć uczestniczenia w szkoleniach PRK4 proszę o rozważenie możliwości podejścia do walidacji PRK4 w najbliższym czasie i zgłoszenia się do Szkoły Trenerów PRK5.

P.p.s. Osoby, które uczestniczyły w ostatnich kilkunastu latach w szkoleniach FUNdamenty on-line i stacjonarnie i chcą w ciągu najbliższych 3 miesięcy podejść do Walidacji PRK4 zapraszam na godzinne spotkanie informacyjne na skype 3 kwietnia o 20:00. Proszę potwierdzić udział w spotkaniu co najmniej godzinę wcześniej.

 

 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje
 

    terminarze ligowe

 

    kalendarz imprezdokumenty:
    statut LOZTS

    klauzula RODO
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:
       superliga mężczyzn

 

   I liga:
   
    I liga mężczyzn (gr. płn.)

       I liga kobiet (gr. płn.)

 

   II liga:
       II liga mężczyzn

 

ROZGRYWKI LIGOWE

(III, IV i V liga)

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

 

skrzatki

skrzaty

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

Rankingi ogólnopolskie 2020/2021