26.03.2024

 

IMP SENIORÓW - TYM RAZEM BEZ MEDALI

 

W 92.indywidualnych mistrzostwach Polski seniorów w tenisie stołowym, które w ostatni weekend rozgrywano w Gdańsku startowało sześcioro Lubuszan, którym nie udało się wywalczyć żadnego medalu.

Wśród pań najlepiej zaprezentowała się niespełna 14-letnia Wanessa Kulczycka z Gorzovii Gorzów (najmłodsza uczestniczka mistrzostw), która w grze singlowej odpadła w drugiej rundzie po wyrównanej grze 1:4 z Katarzyną Slifirczyk (AZS UWM Olsztyn), również ze swoim bratem Alanem dotarli do „szesnastki” najlepszych par w grze mieszanej, natomiast w grze deblowej w parze z Mają Sokołowską (ZKS Zielona Góra) odpadły w pierwszej rundzie turnieju. Zielonogórzanki Sokołowska i Anna Kubiak (ZKS) w grze singlowej zakończyły gry na pierwszej rundzie, natomiast Kubiak w grze mieszanej wspólnie z Mateuszem Zalewskim (ZKS) awansowali do najlepszej „16”, a w grze deblowej w parze z Natalią Gaworską zakończyły swój występ w pierwszej turze turnieju.

Wśród panów mocno zawiódł rozstawiony z „trójką” Zalewski, który grając w parze z Michałem Gawlasem (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) zostali wyeliminowani już w pierwszej rundzie, a w grze singlowej po wygranej 4:2 z Tomaszem Tomaszukiem (AZS AWFiS Gdańsk), w walce o ćwierćfinał uległ 2:4 Janowi Zandeckiemu (Pogoń Lębork). Inny zawodnik ZKS-u Patryk Bielecki w drugiej rundzie gier pojedynczych przegrał z Tomaszem Kotowskim (Energa KTS Toruń) 1:4, w grze deblowej grając w parze z Patrykiem Dziubą (Politechnika Rzeszów) odpadli w drugiej rundzie po porażce 1:3 z parą Jarosław Tomicki, Grzegorz Felkel (obaj KTS Gliwice), a w turnieju gier mieszanych grając wspólnie z Alicją Łebek (AZS AJD Częstochowa) dotarli tylko do drugiej rundy.

W trakcie mistrzostw odnotowano miłe akcenty lubuskie. Gorzowianin, wychowanek Gorzovii 21-letni Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo) wywalczył swój drugi tytuł indywidualnego mistrza kraju w grze singlowej, do tego złoty medal w grze podwójnej z kolegą klubowych Maciejem Kubikiem i „brąz” w grze mieszanej z Zuzanną Wielgos (Politechnika Rzeszów), a jego młodszy brat Alan dotarł do ćwierćfinału w grze singlowej, gdzie przegrał z późniejszym wicemistrzem Polski Kubikiem 0:4. Z brązowego medalu w grze podwójnej cieszyła się też mieszkanka Drzonkowa – A.Łebek z partnerką Natalią Gajewską (Bronowianka).
 

 

 

 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje
 

    terminarze ligowe

 

    kalendarz imprezdokumenty:
    statut LOZTS

    klauzula RODO
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:
       superliga mężczyzn

 

   I liga:
   
    I liga mężczyzn (gr. płn.)

       I liga kobiet (gr. płn.)

 

   II liga:
       II liga mężczyzn

 

ROZGRYWKI LIGOWE

(III, IV i V liga)

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

 

skrzatki

skrzaty

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

Rankingi ogólnopolskie 2020/2021