21.11.2023

 

W PIERWSZEJ LIDZE SAME PORAŻKI

Ostatnio nie wiedzie się lubuskim drużynom występujący na zapleczu ekstraklasy kobiet i superligi mężczyzn tenisa stołowego.

Panie z ZKS-u Zielona Góra uległy na wyjeździe drużynie GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino 3:7 (Nowacka 2,5, Kijok 0,5 oraz Kubiak i M.Sokołowska 0) i w tabeli ligowej spadły na siódme miejsce z dorobkiem 5 pkt., natomiast ich koledzy klubowi z ZKS II, także na wyjeździe przegrali z Baltą KS ZAS AWFiS Gdańsk II 4:6 (Wachowiak 2,5, Żyworonek 1, Misztal 0,5 i S.Michna 0). W tabeli ZKS II jest piąty z 9 oczkami na koncie. W drużynach zielonogórskich tym razem liderami byli: Paulina Nowacka i Łukasz Wachowiak.

Drużyna Proste Domy Gorzovia Gorzów po dobrym meczu w Zielonej Górze, gdzie ograła swojego rywala zza miedzy ZKS II, tym razem zagrała słabo, bez werwy i animuszu. Jedynie najmłodszy w ekipie 17-letni Michał Wandachowicz walczył jak zawsze z dużym zaangażowaniem. Pozostali gorzowscy zawodnicy nie mieli swojego dnia, a to się przełożyło na przegraną 3:7 we własnej hali z dobrym rywalem Energą Morliny Ostróda, prowadzonym przez trenera kadry narodowej seniorów Pana Tomasza Krzeszewskiego. Punkty dla gorzowskiego teamu wywalczyli: Wandachowicz 1,5, Żabski 1 i Czerwiński 0,5, a Jarocki 0. W tabeli gorzowianie są na siódmym miejscu z dorobkiem 4 pkt.

 

 

GORZOVIA GOŚCIŁA WETERANÓW

 

W hali miejskiej w Gorzowie rozegrany został 1.wojewódzki turniej kwalifikacyjny weteranów w tenisie stołowym. Starsi panowie i jedyna przedstawicielka płci pięknej żwawo poruszali się przy pingpongowych stołach, pokazując przy tym dobre przygotowanie techniczne, a przede wszystkim fizyczne.

Wyniki: kategoria mężczyzn 40-49 lat – 1.Krzysztof Stocik (Kijowianka Kije), 2.Rafał Chojnacki (Pełcz Górki Noteckie), 3.Magdalena Wałecka (Pogoń Wschowa); 50-59 lat – 1.Artur Sawoch (Gorzów), 2.Tomasz Lemanowicz (Jedność Podmokle), 3.Ireneusz Nir (Gorzovia); 60-69 lat – 1.Zbigniew Kozłowski (Pogoń), 2.Krzysztof Marcinkiewicz (Gorzovia), 3.Andrzej Białecki (Iskra Janczewo); 70 lat i starsi – 1.Henryk Zduński (Sokół Dąbrówka WLKP), 2.Andrzej Gryczan (Kłodawka Gorzów), 3.Jerzy Tomczak (Drezdenko).

 

 

SUKCESY ZIELONOGÓRSKICH PINGPONGISTÓW W PORTUGALII

W zakończonym w portugalskim Vila Nova de Gaia w światowym turnieju z cyklu WTT Youth Star Contender znakomicie zaprezentowali się zawodnicy zielonogórskiego ZKS-u Mateusz Zalewski (junior) i Patryk Żyworonek (kadet).

 

Pierwszy z nich wywalczył „zrebro” w grze pojedynczej, przegrywając dopiero w finale z Francuzem Hugo Deschampsem 1:3 (5:11,7:11,12:10,8:11). Wcześniej rozprawił się po 3:0  m.in. z trzema zawodnikami ze ścisłej czołówki Europy, Rumunami: Eduardem Ionescu (aktualny mistrz starego kontynentu juniorów), Dariusem Mivileanu i Dragosem Bujorem.

 

Jeszcze lepiej zaprezentował się kolega klubowy Zalewskiego – Żyworonek, który wywalczył dwa srebrne medale. Najpierw w grze pojedynczej w półfinale wygrał 3:0 z bardzo dobrym Austriakiem Julianem Rzihauschem, a w finale musiał uznać wyższość Portugalczyka Tiago Abioduna 0:3 (7:11,4:11,8:11). Również srebrny krążek przypadł Patrykowi w grze podwójnej, gdzie występował w parze z Mateuszem Sakowiczem (Dekorglass Działdowo), by dopiero w finale przegrać z Rzihauschek, Abiodun 1:3 (9:11,10:12,11:6,4:11).

Teraz od 26.bm. obaj zawodnicy ZKS-u będą reprezentować nasz kraj w mistrzostwach Świata juniorów i kadetów w słoweńskiej Novej Goricy.

 

 

 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje
 

    terminarze ligowe

 

    kalendarz imprezdokumenty:
    statut LOZTS

    klauzula RODO
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:
       superliga mężczyzn

 

   I liga:
   
    I liga mężczyzn (gr. płn.)

       I liga kobiet (gr. płn.)

 

   II liga:
       II liga mężczyzn

 

ROZGRYWKI LIGOWE

(III, IV i V liga)

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

 

skrzatki

skrzaty

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

Rankingi ogólnopolskie 2020/2021