14.11.2023

 

LUBUSKIE DERBY DLA GORZOVII

W meczu o mistrzostwo pierwszej ligi mężczyzn w lubuskich derbach doszło do niespodzianki, bo faworyt tego spotkania ZKS Zielona Góra II przegrał we własnej hali z Proste Domy Gorzovią Gorzów 4:6 (Zalewski 2,5, Misztal 1,5 oraz S.Michna, Wachowiak i Żyworonek 0 – Wandachowicz 2,5, Czerwiński 1,5 oraz Jarocki i Żabski po 1). W drużynie miejscowych zawiedli Łukasz Wachowiak i ostatnio dobrze spisujący się kadeci Samuel Michna i Patryk Żyworonek, natomiast w Gorzovii brylował Michał Wandachowicz, a pozostali zawodnicy zespołu dołożyli swoje cegiełki do ostatecznego sukcesu.

W tabeli ligowej rezerwy ZKS-u nadal są na trzecim miejscu z 9 pkt., a Gorzovia awansowała na siódmą lokatę z dorobkiem 4 pkt.

Kolejne punkty w rozgrywkach 1.ligi kobiet straciły pingpongistki ZKS Zielona Góra, które na własnych stołach przegrały z English Perfect KS AZS UWM Olsztyn 3:7 (Nowacka 1,5, M.Sokołowska 1, Kijok 0,5 i Kubiak 0). W tabeli zielonogórzanki spadły na siódme miejsce mając w dorobku 5 pkt.

 

 

 

TRZY MEDALE LUBUSZAN WE FRANCJI

 

We francuskim Saint-Quentin-en-Yvelines rozegrano turniej dla osób niepełnosprawnych pn. ITTF Fa40 SQY French Para Open 2023, w którym uczestniczyło troje Lubuszan: Krystyna Łysiak (Dziesiątka Nowa Sól), Krzysztof Żyłka (GZSN Start Gorzów) i Tomasz Jakimczuk (ZSR Start Zielona Góra).

Z naszych zawodników najlepiej spisał się Tomasz Jakimczuk, który w klasie 2. wywalczył brązowy medal, pokonując w ćwierćfinale Hiszpana Ikera Sastre 3:2 (11:9 w piątym secie), a w półfinale przegrał z Włochem Federico Crosar 0:3. Wcześniej Polak miał bilans gier w rozgrywkach grupowych 1:1, a obydwa spotkania zakończyły się wynikami 3:2.

Pozostali reprezentanci zakończyli rozgrywki na ćwierćfinale (Łysiak w kl. 11) i w rywalizacji grupowej (Żyłka kl. 4).

Jeszcze lepiej nasi reprezentanci spisali się w grach podwójnych. Złoty medal przypadł w udziale Krystynie Łysiak i jej partnerce Dorocie Nowackiej (UKS Jola Kraków) w klasie WD 22, a „srebro” zdobył Tomasz Jakimczuk grając wspólnie z Czechem Martinem Zvolankiem w klasie. MD4.

 

 

 

 

KUBIAK I ŻYWORONEK WYGRALI WTK SENIORÓW

W 2.wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym seniorów w tenisie stołowym, który tym razem odbył się w Kostrzynie n/Odrą startowała ścisła czołówka województwa w konkurencji mężczyzn, natomiast kobiety rywalizowały w okrojonym składzie, a m.in. bez Emilii Kijok i Pauliny Nowackiej (obie ZKS Zielona Góra) i Wanessy Kulczyckiej (Gorzovia).

Wyniki: kobiety – 1.Anna Kubiak, 2.Maja Sokołowska (obie ZKS), 3.Paulina Balukiewicz (Gorzovia), 4.Lena Puzio (ZKS), 5.Marlena Klinowska, 6.Hanna Kędzia (obie Kłodawka Gorzów); mężczyźni – 1.Patryk Żyworonek, 2.Patryk Bielecki (obaj ZKS), 3.Bogusław Koszyk (Kłodawka), 4.Dominik Soliło, 5.Jakub Nadolny, 6.Krzysztof Michno (wszyscy ZKS).

Zwycięzcy turnieju wywalczyli prawo gry w 2.Grand Prix Polski (Bilcza, 25-26.bm.), a z listy imiennej PZTS prawo gry mają: Mateusz Zalewski i Łukasz Wachowiak (obaj ZKS).

 

 

 

WYNIKI TURNIEJU BOBRA

12 listopada w Nowogrodzie Bobrzańskim odbył się IV DEBLOWY PUCHAR BOBRA. W turnieju uczestniczyło 37 par deblowych z całego województwa. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach. Wygrali najlepsi ale najważniejsza była dobra zabawa, miła, sympatyczna i rodzinna atmosfera, którą stworzyli sami uczestnicy. Miło było zobaczyć zawodników i zawodniczki, którzy po ponad 4 godzinnej rywalizacji w 110 zadowoleni udali się do swoich domów.
Wyniki najlepszych w poszczególnych kategoriach:


Kategoria IV LIGA
1. Jackowski Tomasz/ Morusiewicz Hubert
2. Korkuś Krzysztof/ Nowak Marek
3. Kania Przemysław/ Kania Natan


Kategoria V LIGA
1. Babiak Emanuel/ Puławska Helena
2. Gierczak Krzysztof/ Gawron Tomasz
3. Mączkowski Tomasz/ Ziaja Maciej


Kategoria AMATOR
1. Gassem Arkadiusz/ Chłopek Artur
2. Kapral Roman/ Jaszczołt Edward
3. Silwanowicz Marta/ Solecki Paweł

 

 

 

 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje
 

    terminarze ligowe

 

    kalendarz imprezdokumenty:
    statut LOZTS

    klauzula RODO
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:
       superliga mężczyzn

 

   I liga:
   
    I liga mężczyzn (gr. płn.)

       I liga kobiet (gr. płn.)

 

   II liga:
       II liga mężczyzn

 

ROZGRYWKI LIGOWE

(III, IV i V liga)

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

 

skrzatki

skrzaty

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

Rankingi ogólnopolskie 2020/2021