24.10.2023

 

ACH, TE DEBLE

Ubiegłej soboty do Winnego Grodu przyjechał lider rozgrywek o mistrzostwo pierwszej ligi (grupa północna) mężczyzn w tenisie stołowym - Dekorglass Działdowo II, by zmierzyć się z rezerwami miejscowego ZKS-u. Po bardzo emocjonujących i wyrównanych pojedynkach padł remis 5:5 (S,Michna i Wachowiak po 2 oraz Żyworonek 1, a Misztal 0).

Gospodarze dobrze radzili sobie w grach singlowych, ale gry podwójne nie były już ich domeną i obie gry podwójne przegrali. Sobota nie była też dobra dla Igora Misztala. Zielonogórzanie choć nie przegrali, ale czuli niedosyt, bo końcowy sukces był na wyciągnięcie ręki.

Mecz rozegrany został awansem.

Po tym spotkaniu ZKS awansował na trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 7 pkt.

 

 

GORZOVIA I SOKÓŁ WYGRYWAJĄ W KLASIE "A"

 

W Gorzowie odbył się drugi rzut gorzowskiej klasy A, w którym uczestniczyło 12 drużyn, Indywidualnie wygrał Łukasz Derda (Gorzovia) przed Janem Golatą (Pełcz Górki Noteckie), Wojciechem Bednarzem (GZSN Start Gorzów) i Igorem Sobotnickim (Gorzovia). Zespołowo triumfowała Gorzovia VI – 123 pkt. przed Pełczem III – 119 pkt. i Iskrą I Janczewo – 111 pkt. Po dwóch rzutach liderem tabeli jest Gorzovia VI – 243 pkt. przed Pełczem III – 234 pkt. i Iskrą I – 231 pkt.

Natomiast w Sulechowie z udziałem 22 zespołów rozegrano drugi rzut zielonogórskiej klasy A. Indywidualnie najlepszym okazał się Henryk Zduński (Sokół Dąbrówka Wlkp.) przed Jarosławem Hołownią (Bóbr Bobrowice), Zbigniewem Chybinem (Sokół) i Krzysztofem Gierczakiem (Prus Żary)., zaś drużynowo wygrał Sokół I – 269 p0kt. Przed Prusem II – 260 pkt. i Pogonią II Wschowa – 229 pkt. Po dwóch rzutach liderem tabeli jest Sokół I – 527 pkt. przed Prusem II – 523 pkt. i Pogonią II – 441 pkt.

 

 

TRZY RAZY PODIUM DLA LUBUSKICH WETERANÓW

W Szczawnie Zdrój w 2.Grand Prix Polski w tenisie stołowym rywalizowali weterani.

Z licznej lubuskiej reprezentacji najlepiej spisali się: Emilia Kijok (Zielona Góra) zwyciężając w kategorii 40-49 lat, Roman Wączek (Gorzów), który okazał się najlepszym w kategorii 65-69 lat oraz Marcin Zawadzki (Kłodawa), który stanął na najniższym stopniu podium w kategorii 50-59 lat. W czołówce turnieju zameldowali się też: kobiety: 50-59 lat – 5-6.Ewa Polanowska (Mirostowice Dolne), 7-8. Aleksandra Michlik (Zielona Góra), 70-79 lat – 5-6.Krystyna Beyga (Lipinki Łużyckie); mężczyźni: 50-59 lat – 7-8.Artur Sawoch (Gorzów), 75-79 lat – 5-6.Aleksander Roziński (Gubin).

 

 

 

 

 

GWARNO W DRZONKOWIE

Z udziałem 18 dziewcząt i 38 chłopców w Drzonkowie rozegrano 2.wojewódzki turniej kwalifikacyjny młodzików w tenisie stołowym. Młodzi pingpongiści grając na 16 stołach pokazali się z dobrej strony i rozegrali wiele emocjonujących i ciekawych pojedynków, Tym razem na wyróżnienie zasługują wychowankowie miejscowego ZKS-u i Spartakusa Otyń.

Wyniki: dziewczęta – 1.Barbara Jasińska (ZKS), 2.Lena Siekierkowska, 3.Amelia Merk (obie Spartakus), 4.Wiktoria Taurogińska (Pełcz Górki Noteckie); chłopcy – 1.Jakub Błaszczyk (ZKS), 2.Marcel Woźniak, 3.Juliusz Nowak (obaj Spartakus), 4.Natan Kania (ZKS).

Do 2.GPP młodzików (Jastrzębie Zdrój, 24-26.11.br.) zakwalifikowali się zwycięzcy turnieju, a prawo gry w finale centralnym z listy imiennej PZTS mają: Lena Puzio, Kaja Zawadka, Małgorzata Jasińska i Piotr Matkowski (wszyscy ZKS), Laura Michalewska (Bocian Słońsk-Kołczyn) oraz Helena Puławska i Amelia Puławska (obie Spartakus).

 

 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje
 

    terminarze ligowe

 

    kalendarz imprezdokumenty:
    statut LOZTS

    klauzula RODO
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:
       superliga mężczyzn

 

   I liga:
   
    I liga mężczyzn (gr. płn.)

       I liga kobiet (gr. płn.)

 

   II liga:
       II liga mężczyzn

 

ROZGRYWKI LIGOWE

(III, IV i V liga)

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

 

skrzatki

skrzaty

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

Rankingi ogólnopolskie 2020/2021