17.10.2023

 

OBIE DRUŻYNY ZKS Z PUNKTAMI, GORZOVIA Z PORAŻKĄ

Bardzo udany weekend zanotowały dwie drużyny zielonogórskiego ZKS-u grające w pierwszej lidze grupy północnej tenisa stołowego. Kobiecy zespół zielonogórski we własnej hali pokonał Luvenię LKTS Luboń 7:3 (Kubiak i Kijok po 2,5, Nowacka 1,5. M.Sokołowska 0,5 i Czumarna 0), zaś męska drużyna wygrała na własnych stołach z Energa Morliny Ostróda (Zalewski 2,5, Wachowiak 2, Misztal 1,5, Żyworonek i S.Michna 0).

Gorzej powiodło się drużynie Proste Domy Gorzovia Gorzów w wyjazdowym spotkaniu z UKS Top Solec Kujawski, gdzie ulegli gospodarzom 4:6 (Czerwiński 2, Jarocki i Żabski po 1, Wandachowicz 0).

Po czterech kolejkach ZKS (kobiety) zajmuje w tabeli 5.lokatę z dorobkiem 5 pkt, a ZKS (mężczyźni) 3.miejsce z 6 pkt., zaś Gorzovia jest ósma z 2 pkt.

 

 

 

 

MATEUSZ ZALEWSKI ZE ZŁOTEM W DOHA

 

Bardzo dobry turniej zanotował na swoim koncie zawodnik ZKS Zielona Góra – Mateusz Zalewski, który w WTT Youth Star Contender w katarskim Doha wywalczył złoty medal w grze podwójnej U-19, grając razem z Miłoszem Redzimskim (Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Białoczerwoni w półfinale pokonali rozstawionych z „jedynką” Francuzów Tihibaulta Poreta i Hugo Deschampsa 3:2 (9:11,7:11,12:10,12:10,11:8), a w finale wygrali z parą chińską – Wang Jixuan i Li Hehen 3:1 (11:7,6:11,11:7,11:9).

W grze singlowej zielonogórzanin odpadł w 1/8 finału po przegranej grze z Rumunem Andrei Istrate 1:3 (11:13,7:11,11:6,5:11).

 

 

 

SŁABI TECHNICZNIE, ALE GRAJĄ Z OCHOTĄ

Na starcie 2.wojewódzkiego turnieju kwalifikacyjnego żaków i skrzatów w Zielonej Górze zameldowało się 62 najmłodszych lubuskich pingpongistów. Zdecydowana większość z nich jest na początkowym etapie szkolenia, ale są chętni do gry. Wyróżnić można wychowanków: Bociana Słońsk-Kołczyn, Kłodawki Gorzów, Spartakusa Otyń, UKTS-Olimpii Lubsko i ZKS Zielona Góra.

Wyniki: żaczki – 1.Amelia Merk, 2.Natalia Rajkowska (obie Spartakus), 3.Oliwia Makarewicz (UKTS-Olimpia), 4.Zofia Kasprowicz; żacy – 1.Natan Kania, 2.Aleksander Effenberg (wszyscy ZKS), 3. Marcel Woźniak, 4.Jakub Jusiak (obaj Spartakus); skrzatki – 1.Zuzanna Matusik (Bocian), 2.Justyna Zawadzka (Kłodawka), 3.Wiktoria Słodka (UKTS-Olimpia), 4.Patrycja Jaworska (Bocian); skrzaty – 1.Oskar Klimas (Kłodawka), 2.Michał Jaworski (Bocian), 3.Igor Makarewicz (UKTS-Olimpia), 4.Hubert Mituta (Spartakus).

Zwycięzcy w kategorii żaków zakwalifikowali się do 2.Grand Prix Polski (Świdwin, 15-17.12.br.), a z listy imiennej PZTS prawo gry mają: Hanna Kaciunka, Małgorzata Jasińska i Jakub Błaszczyk (wszyscy ZKS).

 

 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje
 

    terminarze ligowe

 

    kalendarz imprezdokumenty:
    statut LOZTS

    klauzula RODO
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:
       superliga mężczyzn

 

   I liga:
   
    I liga mężczyzn (gr. płn.)

       I liga kobiet (gr. płn.)

 

   II liga:
       II liga mężczyzn

 

ROZGRYWKI LIGOWE

(III, IV i V liga)

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

 

skrzatki

skrzaty

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

Rankingi ogólnopolskie 2020/2021