19.10.2021

ZKS I LIDEREM, A ICH REZERWY "CZERWONĄ LATARNIĄ"

W kolejnych meczach o mistrzostwo 1.ligi mężczyzn tenisa stołowego lubuskie drużyny ZKS Palmiarnia I Zielona Góra i Rajbud Gorzovia Gorzów wygrały swoje spotkania, a rezerwy ZKS-u pauzowały. Gorzowianie łatwo rozprawili się z młodzieżą OSSM Gdańsk 10:0. S.Dosz, Nowokuński, Murawski i Żabski po 2,5 i tym samym wrócili na zwycięską ścieżkę. Trudniejszego rywala miał ZKS I, który w meczu na szczycie rozegranym na wyjeździe pokonał Kamix ATS Małe Trójmiatso Rumia 6:4. Nalepa i Zalewski po 2 oraz Wachowiak i M.Żelengowski po 1.

DWA ZŁOTE MEDALE IGORA MISZTALA

W hiszpańskim Costa Brava od czwartku do niedzieli rozgrywany był turniej tenisa stołowego dla osób niepełnosprawnych pn. Spanish Para Open 2021, w którym znakomicie spisał się zawodnik ZSR Start Zielona Góra – Igor Misztal (klasa 10). Zielonogórzanin wywalczył dwa złote krążki w grze pojedynczej i w turnieju drużynowym grając wspólnie z Pawłem Włodyką (Tarnobrzeg).

WANESSA KULCZYCKA Z "BRĄZEM"

Z udziałem 179 uczestników w Luboniu k/Poznania rozegrane zostały krajowe mistrzostwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, w których uczestniczyła skromna, bo czteroosobowa ekipa Gorzovii Gorzów. W kategorii młodziczek (rocznik 2008 i młodsi) 11-letnia Wanessa Kulczycka (Gorzovia) wywalczyła medal brązowy. Pozostali gorzowianie zajęli dalsze lokaty.

NASI BĘDĄ GRAĆ WE WŁADYSŁAWOWIE

W WTT Youth Star Centender we Władysławowie (19-23.bm.) w reprezentacji kraju w kategorii kadetów wystąpi dwoje Lubuszan – 11-letnia Wanessa Kulczycka (Gorzovia) i 12-letni Patryk Żyworonek (ZKS), którzy będą najmłodszymi uczestnikami tych prestiżowych zawodów światowych w tenisie stołowym. W kategorii juniorów wystąpi też brat Wanessy – Samuel (aktualny mistrz Polski seniorów).