30.03.2021

 

SAMUEL KULCZYCKI MISTRZEM POLSKI SENIORÓW
 

W trakcie ostatniego weekendu w Arłamowie rozegrano 89. indywidualne mistrzostwa Polski seniorów w tenisie stołowym. Z bardzo dobrej strony pokazał się tam gorzowianin, rozstawiony dopiero z numerem 17., wychowanek trenera Szymona Kulczyckiego i Gorzovii 18-letni Samuel Kulczycki, aktualnie reprezentujący barwy Dekorglass Działdowo, który uporał się z sześcioma kolejnymi rywalami i wywalczył złoty medal w grze pojedynczej, a w finale pokonał Roberta Florasa (TTS Polonia Bytom) 4:2 (9,-10,6,6,-10,5). Ponadto, grając wspólnie z Katarzyną Węgrzyn (AZS UE Wrocław), po raz trzeci z rzędu stanęli na najwyższym podium w grze mieszanej.

Z zawodników lubuskich brązowy krążek w grze podwójnej panów wywalczył Sławomir Dosz (Gorzovia), grający w parze ze swoim bratem Adamem (Pogoń Lębork). Jeszcze lepiej spisał się wychowanek Warty Kostrzyn – Daniel Bąk, obecnie reprezentujący Orlicz 1924 Suchedniów, który wspólnie z Robertem Florasem wywalczył medal złoty.

W historii lubuskich klubów tenisa stołowego jest to drugie „złoto”, bo w 1993 roku pierwszym tytułem mistrzowskim w grze pojedynczej może poszczycić się pochodzący z Lwówka Sląskiego Lucjan Błaszczyk, który reprezentował wówczas Lumel Zielona Góra. Pan Lucjan po tytuły mistrzowskie w singlu sięgał jeszcze dziesięciokrotnie w latach: 1995 reprezentując Baildon Katowice, 1996 grając w TTC Stafel Limburg, 1998-2001, 2003, 2005 i 2007-2008 występując w TTC Zugbrucke Grenzaau. Inny były zawodnik zielonogórskiego klubu, wywodzący się z Małopolski Daniel Górak mistrzostwo kraju zdobywał pięciokrotnie w latach: 2010, 2013-2015 i 2017, reprezentując wówczas Bogorię Grodzisk Mazowiecki.

Rekordzistą pod tym względem jest nieżyjący już, legendarny Andrzej Grubba, która aż dwanaście razy stawał na najwyższym podium w grze pojedynczej krajowego championatu.

 


 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje
 

    terminarze ligowe

 

    kalendarz imprezdokumenty:
    statut LOZTS

    klauzula RODO
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

    linki

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:
       superliga mężczyzn

 

   I liga:
   
    I liga mężczyzn (gr. płn.)

 

   II liga:
       II liga mężczyzn

 

   III liga:

       III liga mężczyzn

  
IV liga:
       grupa południowa
       grupa północna

 

   V liga:
       grupa południowa
       grupa północna

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

 

skrzatki

skrzaty

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

Rankingi ogólnopolskie 2019/2020