29.09.2020

 

GRAŁY TYLKO REZERWY ZKS-U

Pierwszoligowe zespoły tenisa stołowego rozegrały drugą kolejkę spotkań mistrzowskich. Z zespołów lubuskich tylko ZKS II Zielona Góra wystąpił na własnych stołach pokonując łatwo Ochmana Raszków 7:3. Wachowiak i Zalewski po 2,5 oraz Chłodnicki i M.Żelengowski po 1; Inna drużyna lubuska – MojeBermudy Gorzovia Gorzów swój mecz z Darz Bór Karnieszewice przełożyła na 25.10.br.

 

CZTERY MEDALE MATEUSZA ZALEWSKIEGO W OOM

Znakomicie spisał się podopieczny trenera Pawła Sroczyńskiego – 15-letni Mateusz Zalewski z zielonogórskiego ZKS-u, który na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży w Kraśniku wywalczył cztery medalowe krążki, w tym aż trzy złote.

W grze pojedynczej w pojedynku finałowym Zalewski pokonał Miłosza Sawczaka (Bronowianka Kraków) 4:1 (5,6,-8,7,9), zaś w grze podwójnej grając razem z Sawczakiem sięgnęli po drugie „złoto”, a trzeci złoty medal wywalczył wspólnie z Anną Brzyską (PKS Kolping Jarosław) w grze mieszanej. Czwarty krążek, srebrny zdobyła drużyna ZKS-u grająca w składzie: Konrad Lisek i Zalewski ulegając w finale Bogorii Grodzisk Mazowiecki 2:3.

Inny czołowy kadet lubuski – Mateusz Żelengowski (AZS UZ Zielona Góra) pomimo dobrej gry zdobył tylko jeden medal brązowy w grze podwójnej grając razem z Alanem Kulczyckim (Dojlidy Białystok).


 

WOREK MEDALI NIEPEŁNOSPRAWNYCH W IMP

Aż 130 zawodników przez trzy dni rywalizowało w 26 konkurencjach indywidualnych mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Krakowie. Pod Wawelem lubuscy zawodnicy, podopieczni Lucjana Błaszczyka i Jacka Kaczmarka (ZSR Start Zielona Góra), Marka Konieczki (GZSN Start Gorzów) i Jacka Łysiaka (Dziesiątka Nowa Sól) wywalczyli łącznie 23 medale, w tym: 11 złotych, 6 srebrnych i 6 brązowych.

Medale złote: U-23 - Dorota Mituta, klasa 6-10; Igor Misztal (oboje ZSR Start) w kl. 8-10; Piotr Dobrzyński (GZSN Start) w kl. 11; gra pojedyncza kobiet – Krystyna Łysiak (Dziesiątka) w kl. 11; gra pojedyncza mężczyzn – Marcin Skrzynecki ZSR Start) w kl. 8; I.Misztal w kl. 10; Damian Fira (GZSN Start) w kl. 11; gra podwójna – D.Mituta i Katarzyna Marszał (IKS AWF Warszawa) w kl. 10; I.Misztal i Piotr Grudzień (ZSR Start) w kl. 6-10; D.Fira i Marek Chybiński (GZSN Start) w kl. 11; gra mieszana – M.Chybiński i Dorota Nowacka (UKS JOLA Kraków) w kl. 11.

Medale srebrne: gra pojedyncza – Tomasz Jakimczuk (ZSR Start) w kl. 1-2; P.Grudzień w kl. 8; M.Chybiński w kl. 11; gra podwójna – T.Jakimczuk z Rafałem Czuperem (PSSON Start Białystok) w kl. 2-5; M.Skrzynecki i Hubert Morusiewicz (ZSR Start) w kl. 6-10; gra mieszana – D.Fira z Ewą Cychowską (Bronowianka Kraków).

Medale brązowe: U-23 Paweł Kuderski (GZSN Start); gra pojedyncza – Sławomir Ogrodnik (GZSN Start) w kl. 5; Tomasz Mika (ZSR Start) w kl. 6; gra mieszana – D.Mituta z M.Skrzyneckim w kl. 6-10; P.Dobrzyński z Ewą Piotrowską (UKS JOLA) i P.Kuderski z K.Łysiak w kl. 11.


 

GORZOWSKI AKCENT W PETRA CUP

W Krzyżu Wlkp. rozegrano finały piętnastej edycji turnieju tenisa stołowego z cyklu Petra CUP. Bardzo dobrze wypadli tam dwaj gorzowianie – Artur Sawoch i Roman Wączek, którzy bezapelacyjnie okazali się najlepsi, odpowiednio w kategorii senior i nestor.


 

WETERANI PRZY SŁUBICKICH STOŁACH

Na starcie zaległych indywidualnych mistrzostw województwa weteranów w Słubicach zameldowała się rekordowa liczba zawodników , których było aż 58. Medaliści, kategoria 40-49 lat: gra pojedyncza – 1.Marek Szuplak (STS Słubice), 2.Łukasz Lewandowski (Witniczanin Witnica), 3.Krzysztof Stocik (Zielona Góra), 4.Tomasz Lemanowicz (Jofrakuda Świebodzin); gra podwójna – 1.Lewandowski, Szuplak, 2.Grzegorz Kaszuba, Daniel Czerepowski (obaj STS), 3-4. Rafał Chojnacki, Tomasz Wasielewski (obaj Gorzovia) i Grzegorz Kołogryw (Nowa Sól), Tomasz Gawron (Prus Żary); kategoria 50-59 lat, gra pojedyncza – 1.Krzysztof Żuromski (Nowa Sól), 2.Andrzej Kuderski (Witniczanin), 3.Mirosław Rogowski (Spójnia Ośno Lubuskie), 4.Ireneusz Nir (Gorzovia); gra podwójna – 1.Janusz Kacprzyk, Leszek Lachowicz (obaj Kijowianka Kije), 2.Kuderski, Rogowski, 3-4.Ewa Polanowska (Prus), Nir i Żuromski, Tomasz Grzebielucha (ZKS Drzonków); kategoria 60-69 lat, gra pojedyncza – 1.Andrzej Gryczan (Witniczanin), 2.Henryk Zduński (Jofrakuda), 3.Leszek Mikołajczuk (TEJA Łęknica), 4.Zenon Walczak (Stal Sulęcin); gra podwójna – 1.Gryczan, Walczak, 2.Bogdan Koszyk, Roman Pietrusewicz, 3-4.Tadeusz Nadziejko (wszyscy Pełcz Górki Noteckie), Janusz Panasiuk (Warta Kostrzyn) i Mikołajczuk, Stefan Iwuć (TEJA); kategoria 70 lat i starsi, gra pojedyncza – Jan Nowak (KS Lubikowo), 2.Aleksander Roziński (Gubin), 3.Stanisław Kukurowski (Jofrakuda), 4.Romuald Stasiełowicz (Drezdenko); gra podwójna – 1.Nowak, Roziński, 2.Stasiełowicz, Ryszard Kulczycki (Gorzovia).


 

NAJMŁODSI GRALI W DRZONKOWIE

Niemal 60 uczestników walczyło o medale indywidualnych mistrzostw województwa lubuskiego żaków i skrzatów w tenisie stołowym. Medaliści, gra pojedyncza żaczek – 1.Wanessa Kulczycka (Gorzovia), 2.Oliwia Kucharczyk (Bocian Słońsk-Kołczyn), 3.Barbara Jasińska ZKS Drzonków), 4.Laura Marcinkiewicz (Fiber Nowogród Bobrzański); gra poj. żaków – 1.Patryk Żyworonek (ZKS), 2.Wiktor Drąg (Spartakus Otyń), 3.Jan Golata (Pełcz Górki Noteckie), 4.Oskar Horbejczuk (Witniczanin Witnica); gra podwójna żaczek – 1.L.Marcinkiewicz, Aleksandra Mierzwiak (Fiber), 2.W.Kulczycka, Wiktoria Taurogińska (Pełcz), 3-4.B.Jasińska, Wiktoria Sroczyńska (ZKS) i O.Kucharczyk, Natalia Karaś (Bocian); gra podwójna żaków – P.Żyworonek, Maciej Błaszczyk (ZKS), 2.W.Drąg, Mateusz Mucha (Spartakus), 3-4.O.Horbejczuk, J.Golata i Leon Żmuda, Jan Cieloszyk (obaj ZKS); gra poj. skrzatek – 1.B.Jasińska, 2.A.Mierzwiak, 3.L.Michalewska (Bocian), 4.Lena Puzio (UKTS-Olimpia Lubsko); gra poj. skrzatów – 1.Wiktor Czarnogrecki, 2.Antoni Łobaczewski, 3.Paweł Karaś (wszyscy Bocian), 4.Juliusz Nowak (Spartakus).

Do IMP żaków (Grodzisk Mazowiecki, 8-10.10.br.) zakwalifikowało się po troje pierwszych zawodników z mistrzostw województwa.


 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje
 

    terminarze ligowe

 

    kalendarz imprez



dokumenty:
    statut LOZTS

    klauzula RODO
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

    linki

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:
       superliga mężczyzn

 

   I liga:
   
    I liga mężczyzn (gr. płn.)

 

   II liga:
       II liga mężczyzn

 

   III liga:

       III liga mężczyzn

  
IV liga:
       grupa południowa
       grupa północna

 

   V liga:
       grupa południowa
       grupa północna

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

 

skrzatki

skrzaty

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

Rankingi ogólnopolskie 2019/2020