FSL-Aktywni II Słubice – Gorzovia VII 10:2

Dziesiątka II – UKTS-Olimpia Lubsko 10:4

ZKS VI Drzonków – Błękitni Olbrachtów 10:3
Fiber IV – Fiber III 10:5
Pauzowała Zorza Mozów.

BOCIAN NAJLEPSZY W GORZOWSKIEJ KLASIE "A"

W Gorzowie, z udziałem 9 zespołów rozegrano piąty rzut gorzowskiej klasy A, który indywidualnie wygrał Oskar Czarnogrecki (Bocian Słońsk-Kołczyn) przed Samuelem Pisarewiczem (Gorzovia), Weroniką Skorupską (Bocian) i Oskarem Horbejczukiem (Witniczanin Witnica). Zespołowo zwyciężył Bocian III – 72 pkt. przed Gorzovią IX – 65 pkt. i Witniczaninem IV – 64 pkt.

Po pięciu rzutach w tabeli prowadzi Bocian III – 491 pkt. przed Witniczaninem IV – 425 pkt. i Gorzovią IX – 395 pkt. Ostatni, szósty rzut rozegrany zostanie 8.03.br.

WYNIKI

ZALEWSKI POTWIERDZIŁ HEGEMONIĘ WŚRÓD KADETÓW

Zawodnik ZKS Palmiarnia Zielona Góra, podopieczny Andrzeja Kopeckiego – Mateusz Zalewski nie miał sobie równych rywali w rozegranym w trakcie ostatniego weekendu w Jarosławiu w 3. Grand Prix Polski kadetów w tenisie stołowym z udziałem ponad 250 zawodników z całego kraju. Lubuszanin przez eliminacje grupowe i cały turniej główny przeszedł bez problemu, by w finale pokonać Miłosza Sawczaka (Bronowianka Kraków) 3:1 (11:4, 5:11, 11:1, 11:7) i tym samym potwierdził swoją przewagę nad rówieśnikami krajowymi.

Pozostali zawodnicy lubuscy zajęli dalsze lokaty, z których można jedynie wyróżnić Mateusza Żelengowskiego (AZS UZ Zielona Góra), którego sklasyfikowano na miejscach dzielonych 13-16.

MEDALOWE ZDOBYCZE NIEPEŁNOSPRAWNYCH PINGPONGISTÓW

Cztery medale wywalczyli lubuscy zawodnicy w turnieju indywidualnym ITTF Fa20 Polish Para Open we Władysławowie i dorzucili do tego dorobku jeszcze trzy krążki w turnieju drużynowym.

Złoty medal w klasie 8 zdobył Piotr Grudzień (ZSR Start Zielona Góra), który nie miał sobie równych, a w pojedynku finałowym reprezentant naszego kraju ograł Brytyjczyka Billy Shiltona 3:0. Po srebrny krążek sięgnął też jego kolega klubowy Igor Misztal w klasie 10, zaś medale brązowe w grach singlowych były dziełem Krystyny Łysiak (Dziesiątka Nowa Sól) w klasie 11 i Tomasza Jakimczuka (ZSR Start) w klasie 2.

W turnieju drużynowym Łysiak grająca w parze z Dorotą Nowacką (Jola Kraków) wywalczyły „złoto” w kl. 11, podobnie jak Jakimczuk grający wspólnie z Włochem Federico Crosara w kl. 2, a medal brązowy był udziałem pary GZSN Start Gorzów Damiana Firy i Marka Chybińskiego.

CIESZY ILOŚĆ, GORZEJ Z JAKOŚCIĄ

Niemal 70 najmłodszych pingpongistów lubuskich stawiło się w Górkach Noteckich, by rywalizować tam w 3. wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym młodzików. Wyniki: dziewczęta – 1.Maja Sokołowska (ZKS Drzonków), 2.Adriana Skorupska (Bocian Słońsk-Kołczyn), 3.Julia Zawadzka (Gorzovia), 4.Aleksandra Mierzwiak (Fiber Nowogród Bobrzański); chłopcy – 1.Bartosz Dybka, 2.Mateusz Kowalski, 3.Oskar Czarnogrecki (wszyscy Bocian), 4.Alex Kusyk (Spartakus Otyń).

Do 3. Grand Prix Polski młodzików (Sępólno Krajeńskie, 6-8.03.br.) zakwalifikowali się zwycięzcy WTK.