06.06.2019

 

LUBUSZANIE NA PODIUM WE WŁADYSŁAWOWIE

W trakcie ostatniego weekendu we Władysławowie rozgrywane były zawody tenisa stołowego pn. Para Polish Open dla zawodników z grupami niepełnosprawności.

Znakomicie w turnieju drużynowym zaprezentowali się Lubuszanie, którzy zdobyli tam pięć medali: złote – Krystyna Łysiak (Dziesiątka Nowa Sól) w kl. 11, Tomasz Jakimczuk (ZSR Start Zielona Góra) w kl. 2 oraz Marek Chybiński i Damian Fira (obaj GZSN Start Gorzów) w kl. 11. Ponadto w turnieju tym, który rozgrywany był pod egidą światowej federacji i PZTS srebrne krążki przypadły Piotrowi Grudniowi i Marcinowi Skrzyneckiemu w kl. 8, a brąz był udziałem Igora Misztala (wszyscy ZSR Start) w kl. 9-10..

W turnieju indywidualnym nasi zawodnicy wywalczyli dwa brązowe medale w klasie 11 – Łysiak i Chybiński.

Kadrę narodową osób niepełnosprawnych w okresie wakacji czekają trzy obozy w Wiśle i Krakowie, gdzie przygotowywać się będzie do mistrzostw Europy w szwedzkim Helsingborgu w dniach 16-21. września br. W dowód uznania za dobre wyniki w ostatnim czasie PZTS włączył do kadry szkoleniowej opiekuna GZSN Start gorzowianina Marka Konieczkę.


 

NASI Z MEDALAMI W GORZOWIE ŚLĄSKIM

W Gorzowie Śląskim rozegrane zostały 20. indywidualne mistrzostwa krajowe radnych i pracowników samorządowych w tenisie stołowym. Pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii 41-50 lat zdobył Andrzej Kuderski (Witnica), a trzecią lokatę i krążek brązowy przypadł w udziale Ryszardowi Kulczyckiemu (Gorzów) w kategorii 70 lat i starszych. Ponadto Kuderski został zwycięzcą turnieju open.


 

VII LO MISTRZEM KRAJU

Na obiektach WOSiR w Drzonkowie rozegrano finał ogólnopolski szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. Świetnie spisały się reprezentacje szkół zielonogórskich. Mistrzostwo kraju wywalczyło VII LO w składzie: Jakub Jankowski, Samuel Kulczycki, Andrzej Kopecki, Piotr Chłodnicki i Łukasz Wachowiak, a medal brązowy przypadł drużynie III LO Jakub Krzywniak, Jakub Werner, Kacper Ligowski i Szymon Najder), zaś wśród dziewcząt na szóstym miejscu sklasyfikowano uczennice CKPZiU Ekonomik Zielona Góra.

Zwycięska ekipa w nagrodę startować będzie w mistrzostwach świata szkół średnich w Chinach.

Również dobrze, jak ich starsi koledzy, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej grała drużyna Gimnazjum 13 z Zielonej Góry w składzie: Filip Krzywniak i Mateusz Zalewski, która sięgnęła po srebrne medale. IMS rozegrano również w Drzonkowie.


 

PIĘTNAŚCIE RAZY NA PODIUM

Aż piętnaście razy na podium stawali młodzi lubuscy pingpongiści w rozegranym w Drzonkowie II ogólnopolskim młodzieżowym turnieju tenisa stołowego o puchar PZTS, w którym uczestniczyło ponad 100 zawodniczek i zawodników. Wyniki: kadetki – 2.Klaudia Koryzna (Bocian Słońsk), 3.Patrycja Kopania (Fiber Nowogród Bobrzański); kadeci – 1.Filip Krzywniak, 2.Damian Gruszka, 3.Igor Franc (wszyscy ZKS Drzonków); młodzicy- 1.Alex Kusyk (Spartakus Otyń), 2. Kacper Buda (ZKS), 3.Oskar Czarnogrecki; żaczki – 3.Oliwia Kucharczyk (oboje Bocian); żacy – 1.Oliwier Babiak, 3.Mateusz Sikorski (obaj Fiber); żaczki – 1. Wanessa Kulczycka (Gorzovia), 2.Lena Grobelna; skrzaty – 2.Wiktor Czarnogrecki (oboje Bocian), 3.Filip Babiak (Fiber).


 

GRANO W ŚWIEBODZINIE

Z okazji Dni Świebodzina rozegrano okazjonalny turniej tenisa stołowego z udziałem prawie czterdziestu zawodników z czterech województw. Lubuszanie na podium: kategoria open – 1. Mateusz Żelengowski (AZS UZ Zielona Góra), 2. Artur Sawoch (Gorzów), 3.Filip Lewaszkiewicz (Warta Kostrzyn); kateg. do 15 lat – 1. M.Żelengowski, 2. Igor Franc (ZKS Drzonków).


 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje
 

    terminarze ligowe

 

    kalendarz imprezdokumenty:
    statut LOZTS

    klauzula RODO
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

    linki

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:
       superliga mężczyzn

 

   I liga:
   
    I liga mężczyzn (gr. płn.)

       I liga mężczyzn (gr. płd.)

 

   II liga:
       II liga mężczyzn

 

   III liga:

       III liga mężczyzn

  
IV liga:
       grupa południowa
       grupa północna

 

   V liga:
       grupa południowa
       grupa północna

 

   ligowe rankingi indywidualne

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

KLASYFIKACJA GENERALNA KLUBÓW
 

Rankingi ogólnopolskie 2018/2019