21.05.2019

 

WARTA JEDNĄ NOGĄ W SUPERLIDZE

Olbrzymi krok w kierunku superligi tenisa stołowego uczynili pingpongiści kostrzyńskiej Warty, którzy w pierwszym meczu barażowym na terenie Bielska Białej wysoko pokonali miejscowy BISTS 8:2. Bąk i Perek po 2,5 oraz S.Dosz i Skubiszewski po 1,5. Mecz rewanżowy 1.06.br. W Kostrzynie n/O.


 

ZKS NORDIS MA POD GÓRKĘ

Mistrz drugiej ligi mężczyzn tenisa stołowego – ZKS III Nordis Drzonków w pierwszym meczu barażowym o wejście do I ligi nieznacznie przegrał w Gliwicach z tamtejszym KTS 4:6. Chłodnicki 2,5, Zalewski 1 i Najder 0,5. Zielonogórzanie mogą zniwelować przewagę gliwiczan w meczu rewanżowym w dniu 27.bm. W Drzonkowie.


 

OSIEMNAŚCIE KRĄŻKÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH PINGPONGISTÓW

W trakcie ubiegłego weekendu w Wiśle w indywidualnych mistrzostwach Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym, z udziałem 149 seniorów i 26 juniorów rozegrano 27 konkurencji, a ekipa lubuska wywalczyła tam aż 18 medali, w tym 8 złotych, 3 srebrne i siedem brązowych. Nowością na tych mistrzostwach była rywalizacja juniorek i juniorów.

Medaliści: kobiety, gra pojedyncza, klasa 9-10. - „brąz” Dorota Mituta (ZSR Start Zielona Góra); mężczyźni, gra pojedyncza, kl. 1-2.- „srebro” Tomasz Jakimczuk, kl. 6 – medal brązowy Tomasz Mika, kl. 8 – „złoto” Piotr Grudzień i „brąz” Marcin Skrzynecki, kl. 10 – medal złoty Igor Misztal (wszyscy ZSR Start), kl. 11 - „złoto” Marek Chybiński i krążek srebrny Damian Fira (obaj GZSN Start Gorzów); debel kobiet – medal brązowy Mituta z Dajaną Jastrzębsk (Skierniewice); gra podwójna mężczyzn, kl. 1-5. „brąz” Jakimczuka z Rafałem Czuperem (Białystok), kl. 6-10 - „złoto” Grudzień, Misztal, kl. 11 – medal złoty Chybiński, Fira; gra mieszana, kl. 11 – krążek złoty Chybiński z Dorotą Nowacką (Kraków); juniorki, kl. 6-10. „złoto” Mituta; juniorzy, kl. 10 - medal złoty Misztal i krążek brązowy Hubert Morusiewicz (ZSR Start), kl. 11 - „srebro” Piotr Dobrzyński i „brąz” Paweł Kuderski (obaj GZSN Start).


 

WETERANI WYŁONILI MISTRZÓW WOJEWÓDZTWA

Ośno Lubuskie było areną zmagań weteranów w tenisie stołowym, które rozegrano w ramach 21. indywidualnych mistrzostw województwa lubuskiego. Na starcie mistrzostw zameldowało się prawie 50 zawodników. Medaliści: kategoria 40-49 lat, gra pojedyncza – 1. Szymon Kulczycki (Pełcz Górki Noteckie), 2. Artur Sawoch (Gorzów), 3. Marek Szuplak (FSL-Aktywni Słubice), 4.Andrzej Kuderski (Witniczanin Witnica); gra podwójna – 1.Sz.Kulczycki, Kuderski, 2.Sawoch, Szuplak, 3.Roman Błaszczak, Rafał Chojnacki (obaj Gorzovia), 4.Tomasz Lemanowicz (Jofrakuda Świebodzin), Daniel Łakomy (Jedność Podmokle); po sezonie 2018/2019 – 1.Lemanowicz, 2.Błaszczak, 3.Chojnacki; kategoria 50-59 lat, gra pojedyncza – 1.Roman Leśnicki (Gorzów), 2.Krzysztof Żuromski (Nowa Sól), 3.Leszek Lachowicz (Kijowianka Kije), 4.Władysław Masiukiewicz (KS Lubikowo); gra podwójna – 1.Roman Leśnicki, Ireneusz Nir (Gorzovia), 2.Jarosław Butkiewicz (Spójnia Ośno Lubuskie), Miroslaw Rogowski (FSL-Aktywni), 3.Stefan Iwuć (TEJA Łęknica), Wojciech Starszak (SO Ganesa Radoszyn), 4.Masiukiewicz, Józef Nawrot (Bocian Słońsk); po sezonie – 1.Masiukiewicz, 2.Piotr Czarniawski (Gorzovia), 3.W.Starszak; kategoria 60-69 lat, gra pojedyncza – 1.Roman Wączek (Gorzów), 2.Andrzej Gryczan (Witniczanin), 3.Krzysztof Marcinkiewicz (Gorzovia), 4.Bogdan Maćkowiak (Spójnia); gra podwójna – 1.Maćkowiak, Wączek, 2.Gryczan, Henryk Zduński (Jofrakuda), 3.Marcinkiewicz, Marian Olechnowicz (Strzelce Krajeńskie), 4.Jerzy Borkowiak, Zenon Walczak (obaj Stal Sulęcin); po sezonie – 1.Olechnowicz, 2.Marcinkiewicz, 3.Zduński; kategoria 70 lat i starsi, gra pojedyncza – 1. Jan Nowak (Orzeł Międzyrzecz), 2.Aleksander Roziński (Gubin), 3.Ryszard Kulczycki (Gorzovia), 4.Stanisław Kukurowski (Jofrakuda); gra podwójna – 1.Kukurowski, Roziński, 2.R.Kulczycki, Nowak, 3.Henryk Michalak (AZS UZ Zielona Góra), Romuald Stasiełowicz (Drezdenko); po sezonie – 1.R.Kulczycki, 2.Kukurowski, 3.Stasiełowicz.


 

...powrót

 

   aktualności

 

władze:

    zarząd
    komisja rewizyjna

    uchwały zarządu

    protokoły zarządu

    uchwały komisji rewizyjnej

    wydział rozgrywek

    wydział szkolenia

    wydział spraw sędziowskich

    komisja odznaczeń i wyróżnień


kluby:
   
dane kontaktowe

    licencje
 

    terminarze ligowe

 

    kalendarz imprez



dokumenty:
    statut LOZTS

    klauzula RODO
    regulaminy
    protokoły
    tabele turniejowe
    inne

    linki

 


  
zgłoś błąd

 

   ekstraklasa:
       superliga mężczyzn

 

   I liga:
   
    I liga mężczyzn (gr. płn.)

       I liga mężczyzn (gr. płd.)

 

   II liga:
       II liga mężczyzn

 

   III liga:

       III liga mężczyzn

  
IV liga:
       grupa południowa
       grupa północna

 

   V liga:
       grupa południowa
       grupa północna

 

   ligowe rankingi indywidualne

 

   klasa "A:
       gorzowska

       zielonogórska


       archiwum wyników

 

 

 

żaczki
żacy
młodziczki
młodzicy
kadetki
kadeci
juniorki
juniorzy
seniorki
seniorzy
weterani

KLASYFIKACJA GENERALNA KLUBÓW
 

Rankingi ogólnopolskie 2018/2019