16.10.2018

REWELACYJNY MATEUSZ ZALEWSKI

Z udziałem 223 zawodników w Krakowie rozegrano I Grand Prix Polski kadetów w tenisie stołowym. Znakomicie spisał się tam zawodnik ZKS Drzonków, aktualny mistrz kraju młodzików – Mateusz Zalewski, który kolejno pokonał siedmiu rywali, a w finale wypunktował 4:2 (9,-8,4,-9,7,4) Dawida Kosmalę (Płomień Limanowa) i stanął na najwyższym podium turnieju.

Dobrze też grało trzech innych Lubuszan, którzy zameldowali się w pierwszej dziesiątce turnieju i tak: 6. Mateusz Żelengowski (AZS UZ Zielona Góra), 8. Filip Krzywniak (ZKS) i młodzik, gorzowianin Alan Kulczycki, reprezentujący aktualnie Olimpię Grudziądz.

GRALI WETERANI

Na starcie I wojewódzkiego turnieju kwalifikacyjnego weteranów w Witnicy stanęło 45 zawodników. Wyniki: kategoria 40-49 lat – 1. Andrzej Kuderski (Witniczanin), 2. Szymon Starszak (Jofrakuda Świebodzin), 3. Roman Polewczak (KS Lubikowo), 4. Roman Błaszczak; kategoria 50-59 lat – 1. Piotr Czarniawski (obaj Gorzovia), 2. Dariusz Franc (Jofrakuda), 3. Stanisław Kostyszak (Stal Sulęcin), 4. Józef Szczebiot (Zbąszynek); kategoria 60-69 lat – 1. Marian Olechnowicz (Strzelce Krajeńskie), 2. Andrzej Gryczan (Witniczanin), 3. Krzysztof Marcinkiewicz (Gorzovia), 4. Bogdan Maćkowiak (Spójnia Ośno Lubuskie); kategoria 70 lat i starsi – 1. Jan Nowak (Orzeł Międzyrzecz), 2. Stanisław Kukurowski (Jofrakuda), 3. Romuald Stasiełowicz (Drezdenko), 4. Ryszard Kulczycki (Gorzovia).